Dorota Zawadzka

Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy o specjalności psychologia wychowawcza stosowana. W latach 1992 -2005 wykładowca w Katedrze Psychologii Rozwoju a następnie Psychologii Wychowawczej. Oprócz zajęć kursowych prowadziła autorskie fakultety dla studentów „Telewizja dla dziecka” i „Świat według dziecka”. Równolegle uczyła psychologii rozwoju człowieka na SWPS w Warszawie. W tym czasie rozpoczęła współpracę z mediami tworząc i współtworząc wiele programów w telewizjach zarówno publicznej „Akademia IQ”, polska wersja programu „Ulica Sezamkowa”) i komercyjnej ( „Superniania”, „I Ty możesz mieć superdziecko”, ”Świat według dziecka”, „Do tablicy”, „Na kłopoty Zawadzka”, FIK). Ten pierwszy dał jej wielką popularność.

Jest ekspertem w programach stacji telewizyjnych i radiowych, ogólnopolskich jak i lokalnych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, między innymi z KOPD.

Była wieloletnim społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka i zasiadała w Społecznej Radzie Doradców. Nieustannie stara się popularyzować wychowanie oparte na wartościach i wzajemnym szacunku. Bardzo często spotyka się z dziećmi oraz rodzicami na warsztatach i wykładach w całej Polsce i za granicą. Napisała kilka bestsellerowych poradników dla rodziców, regularnie pisze bloga oraz prowadzi popularny profil na Facebook’u i YT.

Zawsze mówi to co myśli, nie lukruje, o co czasem obrażają się na nią medialni decydenci i czego nie rozumieją szołbiznesowi plotkarze.

Średnio interesuje ja, co pomyślą sobie o niej dorośli, zajmuje się i walczy o prawa dzieci. O to, by duzi ludzie traktowali małych z szacunkiem, troską i zrozumieniem.

foto: K. Zalewski